RT by @AdamBielan: Kiedyś TVP zrobiła świetny film dokumentalny o Korei Północnej, oparty w całości na propagandowych wypowiedziach, komunikatach przedstawicieli reżimu, przewodników itd ("Defilada" 1989, reż. Andrzej Fidyk). Bez żadnego komentarza ze strony twórców filmu. Komentarz był zbędny, bo to samo się komentowało. Była tam taka scena: przewodniczka oprowadza ekipę filmową po Górach Diamentowych. Pokazuje pomnik i opowiada, że upamiętnia on wielkie wydarzenie. Mianowicie, w tym miejscu wielki wódz Kim Ir Sen przystanął kiedyś i wspominał, jak ponad 20 lat wcześniej jego małżonka chciała spełnić swoje marzenie i zwiedzić Góry Diamentowe, ale właśnie w tym miejscu przypomniała sobie, że nie zrobiła mężowi obiadu, więc postanowiła zawrócić. Postanowiła zrezygnować z marzeń, wróciła do domu i ugotowała obiad, który bardzo smakował wielkiemu wodzowi...

Przypomniała mi się ta scena, gdy usłyszałem dziś dwie niezwykłe historie o tym, jak wielki wódz opozycji demokratycznej (a niebawem władzy demokratycznej) na pytanie dziennikarki TVN 24 "jaki dziś dzień?" z gracją i humorem odpowiedział "piątek", a następnie podniósł mikroport dziennikarki "Gazety Wyborczej", pokazując, że będzie pochylać się nad każdym problemem. I było to dobre.

🐦🔗: nitter.cz/mkpieczynski/status/

[2023-12-08 14:18 UTC]

RT by @AdamBielan: Jarosław Gowin gotowy jest zeznawać. Dzisiaj ludzie Porozumienia chcą uchodzić za nieskazitelnych. A wcześniej:

🐦🔗: nitter.cz/szachmad/status/1732

[2023-12-05 14:01 UTC]

RT by @AdamBielan: ❗Jacek Kosakowski (jeszcze w 2020 r) asystent poseł @hennigkloska jest prezesem Centralnej Grupy Energetycznej
SA w Koninie, inwestującej w OZE. (Scan w załączeniu)

Ten sam Kosakowski mocno przekonywał (luty '23) o konieczności zmian dotyczących lokalizacji farm fotowoltaicznych(!)

Pani poseł @hennigkloska - czy konsultowała się Pani ze swoim niedawnym współpracownikiem ws projektu ustawy?

🐦🔗: nitter.cz/wybranowski/status/1

[2023-12-04 11:38 UTC]

RT by @AdamBielan: „Młody chłopak”. 11 lat. 11 lat to jest dziecko, niedojrzałe dziecko. @onetpl, weź ty się w łeb puknij, bo normalizujesz najzwyklejszą w świecie pedofilię i grooming.

Bez pozdrowień dla red. Węglarczyka.

🐦🔗: nitter.cz/AM_Zukowska/status/1

[2023-12-03 14:13 UTC]

RT by @AdamBielan: Czekam na taki videoblog spod wiatraka.

Może lider partii, zamiast śmieszkowania, powinien zająć się złym prawem, które chcą przepchnąć jego ludzie?

🐦🔗: nitter.cz/arekgrochot/status/1

[2023-12-01 21:25 UTC]

RT by @AdamBielan: Ale kompromitacja @MichalSzczerba. Przyznał na antenie, że nie zna projektu o wywłaszczaniu Polaków pod budowę wiatraków i konfiskatę majątku Orlenu, a okazało się, że pod tym projektem się podpisał.

Wstyd.

🐦🔗: nitter.cz/sjkaleta/status/1730

[2023-11-30 09:34 UTC]

RT by @AdamBielan: Mamy dziś w sejmie posła, który w poprzedniej kadencji bardzo mocno zabiegał w sprawach lobbystów wiatrakowych. Czy proponowane zmiany w ustawie uderzające w mieszkańców to kolejny element dogadywania się „nowej większości” z „wywracającymi stolik”?

🐦🔗: nitter.cz/SzStachowiak/status/

[2023-11-30 08:10 UTC]

RT by @AdamBielan: Niemcy czyli @witold_mrozek w @berlinerzeitung. Pracownik @gazeta_wyborcza i @krytyka. Wcześniej członek zarządu krajowego partii @zieloni i stowarzyszenia "Młodzi Socjaliści".

Ale o tym wszystkim @wirtualnapolska nie napisze.

🐦🔗: nitter.cz/MrJohnBingham/status

[2023-11-26 06:43 UTC]

RT by @AdamBielan: „4-letnia Eileen”, która miała wg propagandy umrzeć przy polskiej granicy - nigdy nie istniała. Przyznała to Gazeta Wyborcza.

Historia miała pomóc w podkręcaniu złych emocji i stała się źródłem dezinformacji uderzającej w Straż Graniczną i Polskę za granicami.

Michał Gramatyka (P2050) w Sejmie, grudzień 2021 r.:

🐦🔗: nitter.cz/SamPereira_/status/1

[2023-11-25 18:05 UTC]

RT by @AdamBielan: "Lotnisko GATWICK ma 1 drogę startową🛫a obsługuje 46 milionów pasażerów"

Argument ten często pada w dyskusjach nad ewentualną ROZBUDOWĄ @ChopinAirport

Poprzez porównanie obu portów wykażę, że opowieści o istotnej rozbudowie WAW jako alternatywie do CPK są po prostu MRZONKĄ.

🐦🔗: nitter.cz/MacVVilk/status/1728

[2023-11-25 07:16 UTC]

RT by @AdamBielan: Proces zmiany traktatów ogłoszony kilka lat temu jest konsekwentnie realizowany, w 2021 r. został wpisany do 🇩🇪 umowy koalicyjnej, a wczoraj zależni europosłowie przepchnęli sprawozdanie PE o wprowadzeniu 267 zmian w traktatach... ale nic się nie dzieje, można się rozejść.

🐦🔗: nitter.cz/SamPereira_/status/1

[2023-11-24 11:53 UTC]

RT by @AdamBielan: Pan Kołodziejczak porównuje polityków prawicy do psa, którego trzeba skarcić, żeby nie zakładać mu kagańca.

Nooo, mowa miłości w każdym słowie. Wstyd.

🐦🔗: nitter.cz/RPolityczne/status/1

[2023-11-24 12:15 UTC]

RT by @AdamBielan: Podsumowanie tygodnia
24.11.2023

Donald Tusk powiedział do dziennikarza: wyjmij kieszenie z rąk, jak do mnie rozmawiasz. Niby zwykłe przejęzyczenie, ale jak Kaczyński powie Sztolkholm, albo gdy na chwilę przymknie oczy, to hieny dziennikarskie od razu robią zdjęcia, że śpi i puszczają filmiki, z których ma wynikać, że dziadzia nie kuma. To, że intelektualnie Kaczor nakrywa Tuska kapeluszem Suskiego, to się jakoś przebić do mediów nie może.

Powiedz w Wyborczej albo w TVNie, że jesteś katolikiem, to będą od razu próbowali zabić cię śmiechem. Ciemnota i zabobon. Jak można wierzyć, że facet chodził po wodzie i że jest jednocześnie swoim ojcem i współpracownikiem? Hahaha. Co innego, jeśli jesteś poganinem, wierzysz w leczenie przez świecowanie uszu i ukończyłeś online kurs metafizyki. Wtedy jesteś zajebiście cool. Idealny nauczyciel dla dzieci i poseł na Sejm. Taki nieoczywisty, ale zajebisty. Dodatkowo parafrazując Ryszardę Siarzewską: no i te̶ p̶e̶k̶a̶e̶s̶y̶ tatuaże. Zwariuję dla nich.

Czy wyobrażacie sobie redakcję wp.pl bez Patryka Michalskiego albo Wyborczą bez Jakuba Wencla? No właśnie. Tacy są teraz właśnie dziennikarze – łatwi do zastąpienia nie tylko przez sztuczną inteligencję, ale też przez byle kogo po gimnazjum. Nawet jeśli od 8 roku życia czytają po kilka gazet dziennie. Bolec oglądał dziennie po kilka filmów, a gangsterem był takim sobie. No i tatuaże mu się odklejały.

Kamila Gasiuk-Pihowicz chyba nie ma tatuaży, więc musi się przebić w inny sposób. Intelektualnie będzie ciężko, ale Bozia wyposażyła ją w irytujący tembr głosu i brak jakiejkolwiek refleksji, więc wykorzystuje te dary do zaistnienia, w sposób najbardziej kompleksowy. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że drze ryja przy każdej okazji. Teraz głównie w KRSie. Jej misją stało się odpartyjnienie tej instytucji, przez usunięcie sędziów wskazanych przez PiS i zastąpienie ich t…

🐦🔗: nitter.cz/TDLipinski/status/17

[2023-11-24 05:45 UTC]

Żarty z rocznicy stanu wojennego?
Tak, tej niebywałej klasy nam jeszcze brakowało..
A teraz wyobraźmy sobie, że amerykański polityk drwi sobie z 11 września...
<p>
nitter.cz/donaldtusk/status/17
</p>

🐦🔗: nitter.cz/SzSz_velSek/status/1

[2023-11-23 20:03 UTC]

RT by @AdamBielan: @StruzikAdam dziś ludzie lubią latać bez przesiadek, a to stawia budowanie hubu pod znakiem zapytania

Nie ma możliwości zastąpienia ruchu hubowego wyłącznie ruchem point-2-point. Huby będą nadal integralną częścią międzynarodowej sieci lotniczej

👇
n.respublicae.eu/MacVVilk/stat

🐦🔗: nitter.cz/MacVVilk/status/1727

[2023-11-23 08:29 UTC]

RT by @AdamBielan: Jaki to jest piękny kawałek roboty dziennikarskiej. Coś jak @K_Stanowski i obalanie mitów wokół Natalii Janoszek, tylko o polityczce. Jestem ciekawa odpowiedzi pani @AK_Wisniewska.

Dajcie tej historii zasięgi temu artykułowi pana @kosmity, bo warto:

radiolodz.pl/aleksandra-wisnie

🐦🔗: nitter.cz/annawitten/status/17

[2023-11-23 08:50 UTC]

RT by @AdamBielan: mężczyźni mają dumę z tego, że produkują plemniki; Lewica na jaką nie zasłużyliśmy

🐦🔗: nitter.cz/BKasprzycka/status/1

[2023-11-22 09:21 UTC]

RT by @AdamBielan: Oto demokracja w wydaniu Koalicji Obywatelskiej:

W latach 2019-23 (według nich było to „autorytarne państwo PiS”) prezydium Sejmu liczyło 6 osób: 3 z partii rządzącej i 3 z opozycji.

W obecnej kadencji prezydium Sejmu liczy 7 osób, dla opozycji przewidziano 2 miejsca, przy czym miejsce dla PiS będzie obsadzone tylko wtedy, jeżeli kandydatura spodoba się @donaldtusk.

W kadencji 2019-23 na 29 komisji sejmowych opozycja mogła obsadzić stanowisko przewodniczącego (zależności od okresu) od 10 do 14 komisji.
W obecnej kadencji dla opozycji przewidziano stanowiska przewodniczącego w… 5 lub 6 komisjach.

A to dopiero 3. dzień posiedzenia Sejmu. „Modelowa” demokracja…

🐦🔗: nitter.cz/michaldworczyk/statu

[2023-11-21 18:55 UTC]

„Nie za dużo tej polityki miłości (wobec PiS)?” doradzają Tuskowi „niezależni” dziennikarze…
<p>
nitter.cz/WideoWyborcza/status
</p>

🐦🔗: nitter.cz/AdamBielan/status/17

[2023-11-21 14:12 UTC]

Show older
Mastodon

A Mastodon forum for the discussion of European Union matters. Not run by the EU. Powered by PleromaBot, Nitter and NoLog.cz.